Cortana‌ توانست تمام مسابقات جام جهانی فوتبال 2014 برزیل را به درستی پیش بینی کند!

  • aragorn
  • 2014-07-16 14:11:29

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های کورتانا، دستیار صوتی مایکروسافت، پیش‌بینی وقایع مختلف است. قابلیتی که آن را اندکی نسبت به رقبایی هم چون Siri یا Google Now متفاوت می‌سازد. در همین راستا کورتانا پیش‌بینی‌های جالبی را در رابطه با مسابقات جام جهانی فوتبال 2014 برزیل انجام داده است.

چند روز پیش در خبرتک، شما را در جریان این پیش بینی ها قرار دادیم:

حال بشنوید از ادامه ی ماجرا!

کورتانا 14 بار نتیجه ی درست را برای کاربران ویندوزفون پیش‌بینی نموده بود که به خودی خود، رکورد قابل توجهی برای دستیار صوتی مایکروسافت محسوب می‌گردد.

با پیروزی آرژانتین بر هلند در مرحله ی نیمه نهایی از جام جهانی ۲۰۱۴، کورتانا رکورد چهاردهمین پیش‌بینی صحیح خود را نیز شکست تا بدین‌ترتیب، چهره‌ ی بهتری از خود در این زمینه به جای بگذارد. البته این اولین بار نیست که در تب و تاب جام جهانی مردم دنیا نگاهشان را به پیش‌بینی‌ها می‌دوزند. در دوره ی قبلی نیز اختاپوس معروف با هشت حدس صحیح، رکورد دار پیش‌بینی‌ها بود. اما مسال، کورتانا با ۱۴ حدس صحیح، گوی رقابت را از اختاپوس معروف ربود. 

البته اگر گمان می‌کنید که کورتانا نیز هم چون اختاپوس فقید، کاملا بر اساس شانس یا غریضه عمل می‌کند باید بگوییم که سخت در اشتباهید! در واقع بر اساس توضیحات تیم بینگ در وبلاگشان، کورتانا پیش‌بینی‌هایش را بر اساس فاکتورهایی هم چون قدرت تیم‌ها و برد و باخت‌ها و عملکردی که در بازی‌های قبلی از خود به جای گذاشته‌اند، انجام می‌دهد و قضیه آن طور که به نظر می‌رسد بر اساس حدس و گمان نیست!

آلمان، تیمی بود که کورتانا پیش‌بینی می‌کرد بر آرژانتین فائق آمده و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود. اکنون هم همان طور که همه میدانیم، آلمان قهرمان شده و کورتانا توانسته تمامی مسابقات جام جهانی فوتبال 2014 برزیل را به درستی حدس بزند!

Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 51
  • 44

شدیدا منتظرم استفاده از کورتانا برای تمام کشورها آزاد بشه تا بتونم ازش استفاده کنم. با سیری کار کردم. خیلی خوشم اومده. منتظرم لومیا 1525 بیاد ببینم قیمتش چطوریه! اگه با کورتانا بیاد که عالی میشه!

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.