ASUS ROG MATRIX R9 280X، حرفه ای ترین کارت گرافیک جهان!

  • aragorn
  • 2013-10-21 12:34:02

چندی پیش شرکت AMD از نسل جدید کارت‌های گرافیک خود پرده‌برداری نمود که به طور کلی نامگذاری آن با سری‌های قبلی متفاوت بود. AMD آن را R۹ نامگذاری نموده است.

در همین راستا شرکت ایسوس، کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X را از خانواده ی ROG با ویژگی اختصاصی Hotwire و ۲۰ درصد قدرت خنک‌کنندگی بهتر معرفی کرده است. این ویژگی‌ها امکان افزایش ولتاژ و فرکانس در یک محدوده ی ایمن را فراهم می‌کنند.

دو کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X Platinum و Matrix R۹ ۲۸۰X standard اعضای جدید خانواده ی کارت‌های گرافیکی ROG ‌هستند که از تراشه ی Radeon R۹ ۲۸۰X استفاده می‌کنند. همان طور که کاربران حرفه‌ای از محصولات ROG انتظار دارند کارت گرافیکی جدید Matrix R۹ ۲۸۰X به همراه فناوری‌های جدید و اختصاصی ایسوس مانند سیستم‌خنک‌کننده ی Direct CU II همراه با لوله های مسی برای دستیابی به عملکرد بالا و کاهش دما تولید شده است.

اتصال Hotwire برای کنترل ولتاژ و ماژول‌های تنظیم‌کننده ی ولتاژ DIGI+ از دیگر امکانات این کارت‌ها هستند که کارایی قدرتمندی در اجرای تنظیمات پیشرفته ی کارت دارند و از طریق یک نرم‌افزار برای اجرای ساده ی تنظیمات کاربران از تمام توان کارت گرافیکی می‌توانند استفاده کنند.

کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X از مزایای طراحی سیستم خنک‌کننده بر پایه ی مس بهره‌منده شده است که حرارت را از پردازنده ی گرافیکی به اطراف کارت هدایت می‌کند. این کارت در مقایسه با مدل مرجع Radeon R۹ ۲۸۰X که توسط AMD معرفی شده ۲۰ درصد خنک‌تر است و تا سه برابر نویز صوتی کمتری تولید می‌کند.

در این مدل از دو فن خنک‌کننده ی ۱۰۰ میلی‌متری استفاده شده است که لذت بازی در یک بستر پایدار، خنک و بی‌صدا را نمایش می‌دهد. تراشه ی R۹ ۲۸۰X در فرکانس ۱۰۰۰ مگاهرتز اجرا می‌شود در حالی که فرکانس پردازنده ی گرافیکی در مدل R۹ ۲۸۰X پلاتینیوم با صد مگاهرتز افزایش نسبت به مدل مرجع به ۱۰۰۰ مگاهرتز رسیده است.

کارت گرافیکی R۹ ۲۸۰X دارای فناوری اختصاصی ROG VGA Hotwire است که ظرفیت بیشتری برای اورکلاکینگ تامین می‌کند و کاربران می‌توانند با اتصال ترمینال مخصوص Hotwire در کارت Matrix R۹ ۲۸۰X به مادربورد، ولتاژ بیشتری در اختیار کارت قرار دهند. برای کارایی بهتر این بخش، کلیدهای کنترل ابزار TweakIt به برخی از مادربوردهای سری ROG افزوده شده است تا تنظیمات ولتاژ به راحتی امکان‌پذیر باشد و توان کارت گرافیکی و سرعت اجرای بازی را به طور امن افزایش دهند.

توسط کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X نرم‌افزار TweakIt محدوده ی وسیع‌تری از تنظیمات ولتاژ را نسبت به مدل‌های قبلی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و هم چنین به سرعت می‌توان فن‌های ۱۰۰ میلی‌متری کارت را فعال کرد تا به طور هم زمان با ایجاد جریان هوا، دمای کارت کاهش پیدا کند.

کارت Matrix R۹ ۲۸۰X دارای حالت امن برای اورکلاکینگ است و با اجرای آن کارت به تنظیمات پیش‌فرض باز می‌گردد. بنابراین با انتخاب تنظیمات ناپایدار کاربران می‌توانند کارت را به سرعت به حالت پایدار قبلی تغییر دهند ضمن این که لوگوی درخشان ایسوس در بالای کارت نیز می‌تواند وضعیت آن را به کاربران اعلام کند، زیرا متناسب با لود پردازش کارت، رنگ لوگو نیز تغییر می‌کند.

کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X از مزیت‌های فناوری اختصاصی DIGI+ ایسوس با رگولاتورهای تنظیم کننده ی ولتاژ به همراه اجزای Supper Alloy Power استفاده می‌کند. خازن‌های جامد سوپر آلیاژی، چوک‌های هسته ی بتنی و MOSFETهای سخت، مقاومت بیشتری در برابر تنش و گرما دارند زیرا در آن ها از موادی با فرمول‌های خاص استفاده شده است. در نتیجه ی این فناوری‌ها پایداری و دوام کارت نیز افزایش پیدا می‌کند.

رگولاتورهای DIGI+ دارای ۲۰ فاز توان و تنظیم‌کننده‌های ولتاژ دیجیتالی هستند تا برای آزمون‌های عملکرد آمادگی لازم را داشته باشند و به توانی بی‌نظیر در مقایسه با سایر کارت‌های گرافیکی دست پیدا کنند. هم چنین رگولاتورهای تنظیم کننده ی ولتاژ DIGI+ به همراه اجزای Supper Alloy Power، نویز‌های الکترومغناطیسی را کاهش می‌دهند و باعث افزایش طول عمر کارت می‌شوند. به طوری که در مقایسه با مدل مرجع، میزان نویزها تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و برآورد می‌شود عمر کارت تا ۲.۵ برابر افزایش داشته باشد.

ابزار بهینه‌سازی ایسوس ROG به کاربران کارت گرافیکی Matrix R۹ ۲۸۰X امکان کنترل ولتاژ، فرکانس هسته ی پردازشی، حافظه ی گرافیکی، سرعت فن‌ها و آستانه ی مصرف توان را می‌دهد تا به راحتی و با اعتماد به نفس کارت را اورکلاک کنند.

نرم‌افزار اختصاصی ROG دارای جزییات زیادی برای کالیبراسیون خطی و بهینه‌سازی فرکانس‌ است که امکان کنترل مناسب روی چندین پارامتر را فراهم می‌کند و با کمک آن می‌توان رکوردهای جهانی اورکلاکینگ ثبت کرد. ضمن این که از طریق ابزار نمایش کنترل هسته ی گرافیکی می‌توان به طور هم زمان تصاویر بهینه‌سازی عملکرد را در اینترنت به اشتراک گذاشت و دیگران این تنظیمات را حین بازی به طور زنده مشاهده می‌کنند.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.