مرسدس بنز، انسان ها را در خط تولید خود، جایگزین ربات ها می کند!

  • aragorn
  • 2016-02-29 20:55:21
مرسدس بنز، انسان ها را در خط تولید خود، جایگزین ربات ها می کند!

ربات ها ممکن است در رانندگی از انسان ها بهتر باشند. آن ها ممکن است در حل مکعب روبیک هم از انسان ها بهتر باشند. اما مطمئنا یک جا هست که ربات ها نتوانستند برتری خود بر انسان را به اثبات برسانند و آن جایی نیست به جز خط تولید خودروهای مرسدس بنز!

شاید باورتان نشود ولی طبق گزارش جدید بلومبرگ، این تصمیمی است که مرسدس بنز برای تولید خودروهای S-Class خود گرفته است. این شرکت تصمیم گرفته است به دلیل مشکلاتی مانند داغ شدن ربات ها و هزینه ی زیاد ناشی از خنک کردن آن ها، سبک و سیاق گذشته را به خط تولیدهای فوق پیشرفته ی خود برگرداند و انسان را جایگزین ربات بکند.

ربات ها نمی توانند استانداردهای مورد نظر ما را در تولید خودروهای S-Class برآورده کنند. ما با استخدام نیری کار ماهر، هم در مخارج خود سرفه جویی می کنیم و هم کیفیت بالای محصولاتمان را تضمین می کنیم.

البته دلایل بسیاری برای این تصمیم مرسدس بننز وجود دارد. اگر کمی به بازار مصرف خودرو توجه کنیم، مشاهده می کنیم که دوران تولید انبوه به پایان رسیده است و مشتریان امروزی خودروهایی شخصی سازی شده می خواهند. برای آن ها هزینه مهم نیست، مهم امکانات و ویژگی های خاص و منحصر به فرد هر خودرو است. شخصی سازی و تولید بر مبنای سفارش، کاریست که ربات ها از انجام آن عاجر هستند و این کار تنها از دستان توانای نیروی کار انسانی بر می آید.

شاید خط تولید خودروهای سفارشی نتواند تعداد بالایی خودرو تولید کند، اما سود ناشی از تولید و فروش یک خودروی سفارشی معمولا از سود ناشی از چندین خودروی معمولی برابری می کند.

البته هنوز هم اکثر کارها در خطوط تولید خودروهای مرسدس بنز را ربات ها انجام می دهند. اما اعمالی مانند نقاشی و طراحی سفارشی و هم چنین نصب تجهیزات اختصاصی توسط انسان ها انجام می شود.

پس زیاد هم خوشحال نشوید. ربات ها هنوز هم در صنعت، بسیاری از کارها را بهتر از انسان ها انجام می دهند. مگر آن که در خط تولید مرسدس بنز باشند. با خبرتک بمانید.


Average: 4.4 (5 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.