محققین با کمک کینکت، بازی های کامپیوتری مخصوص اورانگوتان ها ساخته اند!

  • aragorn
  • 2016-02-05 01:48:44
محققین با کمک کینکت، بازی های کامپیوتری مخصوص اورانگوتان ها ساخته اند!

خب، به تازگی مشخص شده که انسان ها تنها موجوداتی نیستند که ویدیو گیم بازی می کنند! در یک پروژه ی تحقیقاتی در باغ وحش ملبورن استرالیا، با استفاده از کینکت (Xbox Kinect) و یک پروژکتور حساس به حرکت، به اوانگوتان ها کمک شده تا بتوانند بازی های کامپیوتری انجام دهند.

طبق ایمیل ارسالی از خود مایکروسافت در توضیح این مورد، مایکروسافت گفته که ما این تکنولوژی را توسعه دادیم تا بفهمیم که این موجودات در مواجهه با تکنولوژی چه گونه رفتار می کنند و آیا می توانند آن را درک کرده و یاد بگیرند یا خیر!

تا جایی که ما می دانیم، این پروژه اولین در نوع خود است و قبلا هیچ گاه چنین کاری انجام نشده است.

محققین با استفاده از کینکت یک بازی به نام Zap تولید کرده اند. در این بازی یک نقطه ی قرمز وجود دارد که زمانی که لمس می شود منفجر می شود. Malu؛ یک اورانگوتان 12 ساله، فهمیده است که دست زدن و حتی بوسیدن این نقطه ی قرمز موجب انفجار آن می شود.

این محققین در صدد هستند تا مجموعه بازی های بیشتری را تولید کنند تا بتوانند با استفاده از آن ها به شخصیت و علایق اورانگوتان ها پی ببرند.

قبلا با استفاده از دیوایس های دیگر مانند تبلت آزمایشاتی بر روی اورانگوتان ها انجام شده بود. اما تمام آن ها نیازمند وجود نیروی انسانی برای نگهداری تبلت و جلوگیری حیوان از شکاندن آن بود. با قرار دادن این تکنولوژی در بیرون قفس و ایجاد قابلیت تشخیص لمس در تصاویر پروژکتورها در وحله ی اول امنیت حیوان بدون دخالت مستقیم انسان تضمین شد.

گفته می شود که این گونه فعالیت ها می تواند از سر رفتن حوصله ی حیوانات در باغ وحش ها جلوگیری کند و ممکن است روزی سیستم های مشابه و پیشرفته تر در آینده به یک لینک ارتباطی خوب میان انسان ها و برخی حیوانات باهوش تبدیل شوند. با خبرتک بمانید.


Average: 4.3 (10 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 21
  • 23

بیا ملت دارن واسه اورانگوتان جمعات بازی میسازن ولی بابای ما میگه نباید گیم بزی کنی

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.