مایکروسافت: تولید اسمارتفون های اندرویدی نوکیا متوقف می شود!

  • aragorn
  • 2014-07-20 16:12:13

مایکروسافت چند روز پیش 18000 کارمند خود را اخراج کرد که 12500 نفر آن ها از کارمندان بخش موبایل نوکیای این شرکت بودند. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، هم چنین گفت که مایکروسافت قصد دارد تا برخی از ویژگی های خوب و کلیدی سری X لومیا را به ویندوزفون بیاورد و تولید اسمارتفون های اندرویدی را کاملا متوقف کند.

بر اساس آخرین گزارش از the Verge مایکروسافت با این کار، قصد دارد تا تمرکز خود را کاملا بر روی ویندوزفون بگذارد و به صورت جدی وارد میدان رقابت شود. بر این اساس، مایکروسافت تولید تمامی فیچرفون های نوکیا را متوقف خواهد کرد. این مدل ها شامل سری آشا، سری 40 نوکیا و سری اسمارتفون های انرویدی نوکیا X می شود. پشتیبانی نرم افزاری از این اسمارتفون ها به زودی دیگر انجام نخواهد شد و در طول 18 ماه آینده دیگر هیچ گونه به روز رسانی و نرم افزار نیز از سوی مایکروسافت برای این دیوایس ها تولید نخواهد شد.

18 ماه دیگر، این دیوایس ها باید مرده باشند!

این عمل مایکروسافت، یعنی تمامی اسمارتفون های آینده ی نوکیا و مایکروسافت، در هر رده ی قیمت و کارایی که باشند، دارای سیستم عامل ویندوزفون خواهند بود. مایکروسافت گفته که درست است که کیفیت و کارایی بالای سخت افزاری هدف اصلی اسمارتفون های نوکیا است، ولی هدف ما، ارایه ی جدیدترین و برترین ویژگی های نرم افزاری برای کاربران خواهد بود.

مایکروسافت، این غول نرم افزار و سیستم عامل دنیا، به همراه نوکیا، شیر خفته ی بازار موبایل، بالاخره پس از چند سال سرگردانی، گویا تصمیم خود را گرفته اند و عزم خود را جزم کرده و می خواهند با توپ پر وارد میدان شود. رقبا باید کمی مراقب خود باشند چون این دو شیر بیدار شده زخم های زیادی خرده اند و بسیار عصبانی و پر انرژی هستند.

دیدگاه شما چیست؟ آیا نوکیا و مایکروسافت می توانند جایگاه گذشته ی خود را بازیابند؟ دیدگاه های خود را با سایر خوانندگان خبرتک در به اشتراک بگذارید.

Average: 5 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 28
  • 47

این همه هزینه کرد که تولید نکنه؟

  • 52
  • 48

واقعا؟ چرا پ؟ این همه گوشی زده داده بیرون تکلیفشون چی میشه پ؟

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.