سامسونگ، 7.4 درصد از سهام شرکت کورنینگ، سازنده ی شیشه های گوریلا گلس را خرید!

  • aragorn
  • 2013-10-23 17:34:03

شرکت سامسونگ در اقدامی عجیب، 7.4 درصد از سهام شرکت کورنینگ، شرکت سازنده ی محافظ صفحه های دستگاه های الکترونیکی با نام تجاری گوریلا گلس را خرید. اولین حضور این شرکت در دنیای موبایل به ظهور اولین آیفون بر می گردد که اپل، شیشه ی محافظ نمایشگر آن را به کورنینگ سفارش داد.

حالا در حرکتی که باعث باز ماندن دهان تحلیلگران و رقبای سامسونگ شده، سامسونگ و کورنینگ یک شرکت با مسئولیت محدود به نام Samsung Corning Precision Materials تاسیس کرده اند که کنترل کامل آن با 43 درصد سهم در اختیار سامسونگ است. سامسونگ نیز در ازای سهم 57 درصدی از شرکت جدید که به شرکت کورنینگ داده، ۷.۴ درصد از شرکت کورنینگ را به مالکیت خود در آورده تا یک اتحاد و همکاری استراتژیک بین دو شرکت شکل بگیرد.

این دو توافق کرده اند که تا سال ۲۰۲۳ شرکت کورنینگ شیشه های محافظ برای نمایشگرهای تولیدی توسط Samsung Display را بر عهده بگیرد.

از آن جایی که رقیبان سامسونگ نظیر اپل، اچ تی سی، موتورولا و ال جی نیز از کورنینگ برای تامین شیشه های مورد نیاز خود استفاده می کنند، می توان حدس زد که مدیران این شرکت ها اکنون با خشم به این اتفاق می نگرند.

باید منتظر عکس العمل های رقبای سامسونگ ماند و دید که آخر و عاقبت این داستان به کجا خواهد کشید!


Average: 5 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.