در حدود 33 درصد از مردم آمریکا مخالف تولید خودروهای بدون راننده و خودران هستند!

  • aragorn
  • 2015-05-16 01:12:48

در حدود 33 درصد از مردم آمریکا مخالف تولید خودروهای بدون راننده و خودران هستند!

طبق گزارش جدید منتشر شده، خودروهای خودران گوگل از زمان ظهورشان تا کنون، تنها 11 بار تصادف کرده اند. در حقیقت، اگر منصفانه به این ماجرا نگاه کنیم، اکثر این تصادفات مربوط به اشتباه سایر راننده ها بوده اند، نه خودروهای گوگل! اما همین موضوع، کافیست تا اکثر افراد را مضطرب کرده و باعث شود تا آن ها تمایلی به دیدن و یا داشتن این گونه خودروهای بدون راننده و خودران در آینده نداشته باشند.

هریس پول در یک نظرسنجی جدید، تصمیم داشت تا میزان مقبولیت خودروهای بدون راننده را در نظر عوام مردم، مشخص کند. در این نظرسنجی مشخص شد که تقریبا 1 نفر از هر سه نفر آمریکایی، هیچ تمایلی به خرید یک خودروی بدون راننده ندارد و آن را یک اشتباه بزرگ می داند.

تقریبا نیمی از این 33 درصد را افرادی با سن بالا تشکیل می دادند. پسران جوان هم تقریبا هیچ تمایلی به داشتن خودروی بدون راننده نداشتند.

با توجه به این آمار و ارقام، می شود نتیجه گرفت که خودروهای بدون راننده راه درازی برای متقاعد کردن عوام مردم در پیش دارند و به این زودی ها نمی توانند جای خود را در میان مردم باز کنند. البته تست ها و نظرسنجی های بیشتری مورد نیاز است تا سلیقه ی مردم را مشخص کند.

بحث در مورد خودروهای بدون راننده و خودران، یکی از پیچیده ترین مباحث حوزه ی تکنولوژی در زمان حال است. البته شاید فکر کنید که تولید یک خودرو دیگر از مباحثی مانند فیزیک کوانتوم و علوم فضایی پیچیده تر نباشد، اما اگر دقت کنید که این ماجرا چه قدر با زندگی روزمره ی مردم سر و کار دارد، ممکن است نظرتان عوض شود.

برای مثال، داستان هواپیمای فوق العاده ی کنکورد را به یاد بیاورید که با بدشانسی در شروع کار و با دو پرواز ناموفق، به کلی از ناوگان حمل و نقل هوایی کنار گذاشته شد. کنکورد، یکی از شاهکارهای تولید هواپیمای مسافربری بود و خیلی از متخصصین این حوزه معتقدند که ممکن است هیچ گاه هواپیمای دیگری مانند کنکورد تولید نشود، اما همین محصول، به دلیل این که حس عدم اعتماد را در میان اذهان عمومی ایجاد کرده بود، بدون توجه به قابلیت هایش، کنار گذاشته شد.

به هر حال، داستان مشابهی نیز ممکن است برای خودروهای بدون راننده به وجود بیاید. خودروهای بدون راننده قبل از ورود رسمی به دنیای واقعی باید خیلی تلاش کنند تا نظر مثبت عوام مردم را به خود جلب کنند. ما نیز مانند شما منتظر می مانیم. با خبرتک بمانید.


Average: 4.7 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.