ترفندهای نوار وظیفه ی ویندوز - بخش دوم

  • aragorn
  • 2016-05-03 10:53:16
ترفندهای نوار وظیفه ی ویندوز - بخش دوم

در مطلب قبلی 3 ترفند مفید و ساده برای استفاده از نوار وظیفه ی ویندوز را به شما آموزش دادیم. اکنون و در این مطلب جدید، قصد داریم تا 4 ترفند ساده ی دیگر را نیز به شما آموزش دهیم تا کار کردن به نوار وظیفه ی ویندوز برای شما دلنشین تر شود.

ما تمام این ترفندها را در ویندوزهای 7 تا 10 تست کرده ایم و تمام این روش ها باید در تمام این نسخه ها به صورت مشابه جوابگو باشند.

4- پین کردن فایل به برنامه ای در نوار وظیفه

روش قبلی را به یاد دارید؟ jump list را می گوییم! تعداد فایل هایی که در این لیست نمایش داده می شود محدود است و هر فایل جدید در بالاترین بخش آن اضافه می شود و آخرین فایل نیز از پایین آن لیست حذف می شود. حال، اگر می خواهید یک فایل به jump list یک برنامه پین شود و دیگر از انتهای آن حذف نشود، کافیست تا آیکون پین در سمت راست آن در jump list را نتخاب کنید. برای حذف آن نیز مجددا آیکون پین را انتخاب کنید تا از حالت فرده خارج شود.

5- تغییر ویژگی های یک فایل در jumb list نوار وظیفه

بر روی آیکون یک برنامه کلیک راست کنید، بر روی فایل مورد نظر خود در jump list آن برنامه هم کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید. حال، پنجره ی Properties مربوط به آن فایل برای شما به نمایش در می آید و می توانید تغییرات مورد نظر خود را بر روی آن فایل اعمال کنید.

6- اجرای برنامه با دسترسی Administrator

دکمه های ترکیبی Shift+Ctrl را فشار داده و نگه دارید. حال، بر روی آیکون برنامه ی مورد نظر خود در نوار وظیفه کلیک راست کنید. اکنون می توانید گزینه ی Run as administrator را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید تا برنامه ی شما با دسترسی های administrator اجرا شود.

7- دسترسی ساده به پوشه ها

بر روی فضای خالی نوار وظیفه کلیک راست کنید. حال گزینه های Tools و سپس New toolbar را انتخاب کنید. در  این جا شما مرورگر فایل را مشاهده می کنید و می توانید به هر مسیری که می خواهید به آن از طریق نوار وظیفه دسترسی داشته باشید بروید و در نهایت Select Folder را بزنید. اکنون آن پوشه را می توانید در سمت راست نوار وظیفه و در کنار آیکون های System Tray مشاهده کنید.

اگر شما هم ترفند خاصی برای استفاده از نوار وظیفه ی ویندوز می شناسید، آن را در بخش دیدگاه ها با سایر خوانندگان خبرتک به اشتراک بگذارید.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.