برای اقامت در مریخ، این جا را کلیک کنید!

  • aragorn
  • 2013-11-03 12:35:07

سازمان غیر انتفاعی Mars Society با هدف شبیه‌سازی ماموریت در سیاره ی سرخ و مطالعات ماموریت سرنشین‌دار، به دنبال جذب 6 داوطلب برای اقامت یک ساله در ایستگاه تحقیقاتی قطب شمال است.

سازمان غیر انتفاعی Mars Society به دنبال جذب شش داوطلب برای انجام مطالعات به منظور تسهیل ماموریت سرنشین دار به مریخ است.

داوطلبان در طول این ماموریت شبیه سازی در ایستگاه تحقیقات قطبی Flashline Mars در جزیره ی دوون کانادا مستقر خواهند شد.

این ایستگاه تحقیقاتی در یک هزار و 450 کیلومتری از قطب شمال واقع شده و ماموریت شبیه سازی از جولای 2014 میلادی (تیر 93) آغاز خواهد شد.

شرایط داوطلبان

داوطلبان متقاضی حضور در ماموریت شبیه سازی موسوم به Mars Arctic 365 باید بین 22 تا 60 سال سن داشته باشند، مدرک دانشگاهی یا چهار سال تجربه ی مرتبط،‌ مهارت های علمی، مهندسی، کمک های اولیه و توانایی کارهای مکانیکی از دیگر شرایط متقاضیان عنوان شده است.

داوطلبان نهایی پس از طی یک دوره ی آموزشی در ایستگاه تحقیقات بیابانی مریخ در یوتا، تحت برنامه ی دقیق و منظم با پروتکل های سختگیرانه مراحل ماموریت یک ساله را سپری خواهند کرد.

درست مانند فضانوردان، داوطلبان در طول این ماموریت یک ساله اقدام به انجام آزمایشات و تحقیقات علمی، بررسی میزان کربن منتشر شده از پرمافراست و انجام کارهای مختلف در شرایط دشوار می کنند. به طور مثال در زمان خروج از پایگاه، باید لباس فضانوردی بپوشند و در زمان شکستن تجهیزات باید شخصا آن را تعمیر کنند.

بر اساس اعلام مقامات این سازمان، حضور در جمع داوطلبان نیازمند پایبندی و تعهد کامل به انجام مراحل مختلف ماموریت در شرایط بسیار دشوار محل تحقیقات است.

ماموریت های شبیه سازی مریخ در حالی انجام می شود که تعداد داوطلبان سفر بی بازگشت به مریخ شرکت Mars One از مرز 200 هزار نفر گذشته است؛ این شرکت قصد دارد با ساخت مستعمرات انسانی بر سطح سیاره ی سرخ، تا سال 2023 میلادی نخستین گروه از ساکنان آینده ی مریخ را راهی این سیاره کند.

ناسا نیز قصد دارد تا اواسط دهه ی 2030 میلادی، سفر سرنشین دار به سیارک های دوردست و مریخ را انجام دهد؛ برای آمادگی این برنامه،‌ دو فضانورد در سال 2015 میلادی برای نخستین بار به مدت یک سال در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ مستقر خواهند شد تا تأثیر اقامت طولانی مدت در فضا بر بدن مورد ارزیابی قرار بگیرد.

متقاضیان می توانند تا 30 نوامبر (نهم آذر) با مراجعه به پایگاه اینترنتی Mars Society ضمن کسب اطلاعات بیشتر، درخواست های خود را ثبت کنند. 


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 12
  • 13

اماده برای سفر به مریخ

  • 14
  • 14

من میخوام برم به مریخ

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.