با انجام بازی های ویدئویی، باهوش تر شوید!

  • Hiva
  • 2013-11-06 19:38:31

بسیاری از والدین هنگام مشاهده ی فرزندان خود زمان انجام بازی های ویدیویی، سرزنش کنان به آن ها می گویند که این بازی ها مغز آن ها را فاسد می کند، اما نتایج تحقیقات جدید عکس این موضوع را ثابت کرده است.

محققان از گروه آزمایشی از بزرگسالان خواستند به مدت 2 ماه، روزی 30 دقیقه یک بازی مشخص را انجام دهند. در حین آن نیز مغز آن ها با استفاده از اسکن های ام آر آی اسکن و مانیتور می شد.

براساس نتایج این تحقیق، حجم مغز بزرگسالانی که بازی های ویدیویی بازی می کردند در هیپوکامپ راست، بخش راست قشر پیش پیشانی و مخچه افزایش یافته بود.

این نقاط ذکر شده مسئول عملکردهایی چون تشخیص سه بعدی، تشکیل حافظه، برنامه ریزی های استراتژیک و مهارت های دستی هستند. افرادی بیشتر به بازی علاقه داشتند حجم مغز آن ها نیز بیشتر افزایش یافت.

سمون کوهن، رئیس این گروه تحقیقات اظهار داشت که این تجربه نشان دهنده ی پتانسیل بازی های ویدیویی در تأثیرگذاری مثبت بر رشد مغز است.

در حالی که تحقیقات پیشین تفاوت ساختار مغز افراد علاقمند به بازی های ویدیویی را نشان می داد، این تحقیق نشان دهنده ی ارتباط مستقیم بین بازی ویدیویی و افزایش حجم مغز است. این امر ثابت می کند که مناطق خاصی از مغز را می توان به واسطه ی انجام بازی های ویدیویی، تعلیم و آموزش داد.

نکته ی مهم این است که این تحقیق ثابت کرده است که بازی می تواند روی افرادی که از شرایطی ناشی از اسکیزوفرنی یا آلزایمر رنج می برد تأثیر درمانی داشته باشد.

درحال حاضر محققان روی تأثیرات بازی روی درمان افرادی کار می کنند که از ناهنجاری استرس پس از آسیب رنج می برند.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.