اپ WhatsApp تمام ارتباطات کاربران خود را به صورت End To End رمزگذاری می کند

  • aragorn
  • 2016-04-12 10:57:36
اپ WhatsApp تمام ارتباطات کاربران خود را به صورت End To End رمزگذاری می کند

بعد از دعوای حقوقی بین اپل و FBI بر سر باز کردن قفل آیفون تروریستان که تا این جای کار به نفع اپل تمام شده، شنیده شد که سایر کمپانی های حوزه ی تکنولوژی هم در پی افزایش امنیت اپلیکیشن ها و اطلاعات کاربران خود بر آمده اند. اکنون WhatsApp که جزیی از فیسبوک به حساب می آید نیز در گزارش جدیدی اعلام کرده است که اپ WhatsApp تمام ارتباطات را به صورت End To End رمزنگاری خواهد کرد.

این خبر که به تازگی از طرف در بلاگ WhatsApp منتشر شده بیان می کند که تمام اطلاعات کاربران این نرم افزار، از جمله عکس، ویدیو و پیام های آن ها اکنون به صورت End To End رمز نگاری می شود تا از سرقت و فاش شدن اطلاعات جلوگیری شود.

بدین صورت WhatsApp تضمین می کند که تنها فردی که می تواند پیام شما را بخواند، همان فردی است که شما پیام را برای او ارسال کرده اید.

این کمپانی هم چنین به صورت غیر مستقیم به مشکلات بین اپل و FBI نیز اشاره می کند و می گوید با این کار دیگر حتی دولتمردان نیز نمی توانند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

این خبر بسیار خوبی برای کاربران WhatsApp بوده است. این اپ که چند سال پیش توسط گوگل خریداری شده بود، اکنون با این تغییر می تواند تعداد کاربران خود را نیز افزایش دهد. با خبرتک بمانید.


Average: 4 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.