استیفن هاوکینگ از طریق فناوری هلوگرافیک، در خانه ی اپرای سیدنی به روی صحنه رفت!

  • aragorn
  • 2015-04-30 10:26:05

استیفن هاوکینگ از طریق فناوری هلوگرام، در سالن اپرای سیدنی به روی صحنه رفت!

استیفن هاوکینگ را کسی نیست که نشناسد. او در میان فیزیک دانان و اختر شناسان، یکی از برجسته ترین هاست. به تازگی او در یک لحظه، هم در انگلستان بود و هم در استرالیا! اما مگر می شود؟

استیفن هاوکنیگ در همان لحظه که در دفتر کارش در دانشگاه کمبریج در حال کار بود، از طریق تکنولوژی هلوگرافیک سه بعدی به خانه ی اپرای سیدنی رفت و بر روی صحنه ظاهر شد. لوسی هاوکینگ؛ دختر استیفن هاوکینگ، که به صورت فیزیکی در سیدنی حضور داشت، در کنار پدرش ظاهر شد و به بررسی زندگی و آثار او پرداخت.

استیفن هاهینگ در این برنامه طرفداران گروه موسیقی One Direction را دلداری داد و گفت که اگر Zayn Malik از این گروه جدا شده، ممکن است در کهکشانی دیگر، هنوز جزو گروه باشد!

Cisco که در تهیه و تدارک این برنامه با خانه ی اپرای سیدنی و هم چنین دانشگاه New South Wales همکاری داشت، در حقیقت وظیفه ی مخابره ی اطلاعات هلوگرافیک و ارسال و دریافت تصویر هلوگرافیک استیفن هاوکینگ از کمبریج به سیدنی را بر عهده داشت.

Maciej Kranz؛ نائب رییس گروه تکنولوژیکی سیسکو به Mashable گفته که زمانی که پیشنهاد این همکاری به آن ها ابلاغ شد، آن ها سر از پای خود نمی شناختند.

ما می خواستیم کاری کنیم که این برنامه، با کیفیت هر چه بیشتر انجام شود. استیفن هاکینگ فرد بزرگی است و معمولا در این نوع مراسم شرکت نمی شکند. این بهترین فرصت بود تا بتوانیم قابلیت هایمان را به رخ رقیبان بکشیم.

Maciej Kranz

سیسکو کاری کرد که هر فرد در هر کجای خانه ی اپرا، بتواند از زاویه ی درستی استیفن هاکینگ را ببیند. این امر موجب شده بود تا همگان فکر کنند که در حال مشاهده ی استیفن هاکینگ واقعی هستند.

اطلاعات این تماس تصویری هلوگرافیک، از کمبریج در انگلستان به سن خوزه در کالیفرنیا و سپس به سیدنی در استرالیا فرستاده شد. اما سیسکو کاری کرده بود که کوچک ترین تاخیری در ارسال و دریافت تصاویر به وجود نیاید. با خبرتک بمانید.


Average: 4.7 (13 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 42
  • 35

قبلا مایکل جکسونم با هلوگرافیک یه کنسرت گذاشته بود بعد از مرگش!!!

  • 42
  • 41

هلوگرافیک از تو فیلم جنگ ستارگان ابداع شده!

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.