آیا اپل می خواهد خودروی الکتریکی تولید کند؟

  • aragorn
  • 2015-02-14 13:47:24

آیا اپل می خواهد خودروی الکتریکی تولید کند؟

بالاخره پس از ماه ها شایعات، مشخص شد که اپل هم در حال کار بر روی خودروهای الکتریکی است. وال استریت ژورنال گزارش کرده است که اپل، بیش از 1000 کارمند دارد که به صورت محرمانه در حال کار بر روی یک خودروی الکتریکی هستند.

این پروژه که با نام رمز Titan در اپل شناخته می شود، از طرح های اولیه ای که از آن به بیرون درز کرده، مشخص شده است که خودروی الکتریکی اپل، نوعی Mini Van خواهد بود.

البته اپل ممکن است که نخواهد این پروژه را به پیش ببرد و ادامه بدهد. اما بخش R&D آن، شدیدا دوست دارد تا یک خودروی الکتریکی تولید کند. زیرا ممکن است در این پروژه به جای خودروی الکتریکی، یک داشبورد الکتریکی سازگار با محصولات اپل، نوع خاصی از باتری، اپلیکیشنی اختصاصی برای خودروها و یا هر چیز دیگری تولید شود که بتوان از آن در محصولات آینده ی اپل استفاده کرد.

اپل، پروژه های محرمانه ی بسیاری دارد که خیلی از آن ها هیچ گاه به مرحله ی تولید و عرضه نمی رسند. مثلا تلویزیون iTV هنوز هم تولید نشده اما بازار شایعات مربوط به آن، روز به روز داغ تر می شود.

در حوزه ی خودروسازی، اپل با کمپانی هایی مانند BMW و TOYOTA همکاری نزدیکی داشت و برخی خودروها را با Siri و iTunes هماهنگ کرده بود.

اپل، هم چنین سال گذشته Johann Jungwirth؛ مسئول بخش R&D شرکت خودروسازی مرسدس بنز را نیز به استخدام خود در آورده بود. هم چنین بسیاری از کارمندانی که قبلا در شرکت های خودروسازی اروپایی کار می کردند نیز اکنون در استخدام اپل هستند.

جستجوها در LinkedIn نشان می دهد که حداقل 46 کارمند قبلی تسلا موتورز، اکنون در اپل مشغول به کار هستند.

خلاصه این که تمام شواهد، این نکته را متذکر می شوند که اپل می خواهد یک خودروی الکتریکی تولید کند. وگرنه هیچ دلیلی ندارد که کارمندان قبلی شرکت های خودروسازی را به استخدام خود در آورد و بیش از 1000 نفر را در پروژه ای مخفی با نام Titan مسئول تحقیق و توسعه ی یک خودروی الکتریکی بکند.

اما همان طور که می دانید، تا زمانی که خود اپل نخواهد، هیچ کس نمی تواند سر از کارش در بیاورد. پس با خبرتک بمانید تا از ادامه ی این ماجرا آگاه شوید.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.