آموزش نحوه ی شارژ دیوایس های الکترونیکی از طریق USB با استفاده از کامپیوتری در حالت خواب!

  • aragorn
  • 2016-04-18 23:24:19
آموزش نحوه ی شارژ دیوایس های الکترونیکی از طریق USB با استفاده از کامپیوتری در حالت خواب!

شاید تیتر مطلب کمی گمراه کننده و گنگ باشد. اما واقعیت این است که با یک تغییر ساده در تنظیمات ویندوز، شما می توانید با استفاده از پورت USB حتی در زمانی که کامپیوتر شما در حالت خواب یا Sleep است، عملیات شارژ دیوایس های الکترونیکی خود را انجام دهید.

زمانی بود که ما تنها برای iPad خود نیاز به استفاده از پورت USB داشتیم و به مرور زمان و با ورود گوشی های هوشمند، این نیاز ما افزایش یافت. امروزه ابزارهایی از قبیل روتر قابل حمل، ردیاب فعالیت، بلندگوهای کوچک بولوتوث و هر تعداد از دیگر ابزار های کوچک استفاده می کنیم که می توانند مستقیم با پورت USB کامپیوتر شارژ شوند. به طور حتم این موقعیتی است که اکثر شما این روزها با آن رو به رو هستید.

تنها مشکل این است که زمانی که کامپیوتر شما به حالت خواب یا Sleep می رود، قابلیت شارژ شما هم به خواب می رود. یعنی زمانی که سیستم شما Sleep می شود، برق پورت های USB نیز برای کاهش مصرف برق و هم چنین مسایل امنیتی قطع می شود. یکی از را ه حل ها این است که برای ادامه ی شارژ دیوایس خود به کامپیوترتان دستور دهید که به حالت خواب نرود. اما این راه حل منجر به هدر رفتن بخش زیادی از انرژی سیستم می شود. راه حل بهتر این است که با تغییری در تنظیمات کامپیوتر خود، نیروی شارژ مورد نیاز را تامین نمیایید.

قبل از این که چیزی را تغییر دهید، از شارژ نشدن دیوایس خود در زمان خواب سیستم مطمین شوید. برای تغییر تنظیمات پاور در پورت USB احتیاج دارید که به قسمت Device Manager مراجعه کنید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید با راست کلیک بر روی Start قسمت Device Manager را پیدا کنید.

حال Universal Serial Controllers را انتخاب نمایید و در لیست جدید USB Root Hub را انتخاب کنید. ممکن است یک یا چند USB Root Hub (xHCI) مشاهده کنید، آن ها پورت های USB 3.0 می باشند. بر روی یکی از آن ها راست کلیک نمایید و Properties را باز کنید و با انتخاب Allow the computer to turn off this device to save power و OK کردن، تنظیمات به سادگی انجام می شود.

اکنون، حتی زمانی که کامپیوتر شما در حالت خواب است می توانید دیوایس های خود را شارژ نمایید. برای کاربری آسان با خبرتک بمانید.


Average: 4 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 24
  • 24

لایک
مثل همیشه عالی

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.