آموزش اجرای اتوماتیک برنامه ها هنگام بوت شدن در ویندوز 10

  • aragorn
  • 2016-05-04 15:04:46
آموزش اجرای اتوماتیک برنامه ها هنگام بوت شدن در ویندوز 10

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید زمانی که ویندوز خود را بوت می کنید، یک برنامه ی خاص را به صورت اتوماتیک بر روی آن به اجرا در بیاورید. اکنون می خواهیم روشی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن می توانید هر برنامه ای را که می خواهید، به صورت اتوماتیک پس از روشن شدن سیستم و بوت شدن آن به اجرا در بیاید.

البته برای اجرای این روش باید به دو نکته توجه کنید. اول این که باید ویندوز 10 داشته باشید و دوم هم این که ویندوز 10 شما باید در حالت Desktop باشد، نه حالت Tablet.

با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win+R پنجره ی Run را آشکار کنید. در این پنجره عبارت shell:startup را نوشته و Ok را بزنید.

با این کار پنجره ی Startup به شما نمایش داده می شود. اما ممکن است این پوشه خالی باشد. چون این روش تنها راهی نیست که ویندوز از آن برای اجرای برنامه ها در هنگام بوت شدن استفاده می کند. اما این آسان ترین روش برای انجام آن است.

حال، برای این که یک برنامه در هنگام بوت شدن ویندوز به صورت خودکار اجرا شود، تنها کافیست که آیکون shortcut آن را در این پوشه قرار دهید.

اکنون اگر سیستم خود را Restart کنید. می بینید که زمانی که ویندوز شما بوت می شود، برنامه هایی که در پوشه ی Startup وجود دارند نیز به صورت خودکار اجرا می شوند. با خبرتک بمانید.


Average: 3.7 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.